Aydın 53. Uluslararası Berlin Turizm Borsası Fuarında

Dünyanın sayılı turizm etkinliklerinden olan ve bu yıl 53’üncüsü düzenlenen ITB Berlin 2019 Fuarında Aydın ilimiz tanıtım standıyla yer aldı.

 

Aydın Valiliği AB ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından hazırlanan, Güney Ege Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen “Aydın İl Tanıtım Projesi” kapsamında; Aydın Valiliği AB ve Dış İlişkiler Bürosunun organize ettiği tanıtım faaliyeti olarak hazırlanan İlimiz standında; Aydın Vali Yardımcısı Mustafa Hulusi ARAT, Aydın Valiliği AB ve Dış İlişkiler Bürosu Koordinatörü Reyhan TÜRKMEN ve Proje Görevlisi Emre ÖZCEYLAN ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Turizm Şube Müdürü Ahmet DEMİR tanıtım faaliyetlerinde görev almıştır. 

 

İlimizin tarihi, turistik ve tarımsal değerlerinin tanıtıldığı fuar standımızda, Aydın hakkında farklı dillerde bilgi veren broşür, harita ve diğer tanıtım materyallerinin yanı sıra ziyaretçilere yöresel ürünümüz olan incir ikramı yapılmaktadır.

 

ITB Berlin 2019 Turizm Fuarının açılış gününde yoğun ilgi gören Aydın standımızın en önemli konuğu Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri ERSOY oldu. Vali Yardımcımız Mustafa Hulusi ARAT’tan tanıtım faaliyetleri hakkında bilgiler alan Bakan Mehmet Nuri ERSOY, beğenilerini dile getirerek tanıtım görevlilerimize başarılar diledi.

 

Tanıtım çalışmaları kapsamında TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz BAĞLIKAYA ile Aydın ilinin turizm kapasitesinin geliştirilmesi ve sektör temsilcilerinin istekleriyle ilgili olarak Vali Yrd. Mustafa Hulusi ARAT başkanlığında toplantı yapıldı. 10 Mart 2019 Pazar gününe kadar açık olacak olan fuarda 181 ülkeden 10 bin katılımcı yer alıyor.