Aydın İl Sağlık Müdürlüğü Bağımlılıkla Mücadelede Kurumsal Çözümler Projesi Kapsamında Eğitimler Düzenledi
Valiliğimiz (AB ve Dış İlişkiler Bürosu) tarafından, Erasmus + KA1 Personel Hareketliliği projeleri kapsamında yürütülen; Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenmeye hak kazanan ‘Bağımlılıkla Mücadelede Kurumsal Çözümler’ adlı proje kapsamında, proje ortağı Aydın İl Sağlık Müdürlüğü tarafından bağımlılıkla mücadele konusunda çalışan personeline bilgi eğitim ve öğretim becerilerinin geliştirilmesi amacıyla eğitim verildi.
Ayrıca 26 Haziran Dünya Uyuşturucu ve Kaçakçılığı İle Mücadele Günü” etkinlikleri kapsamında, Aydın İl Müftülüğü, Aydın İl Emniyet Müdürlüğü işbirliği ile 26.06.2019 tarihinde saat 14.30 da Aydın İl Müftülüğü Ömer Kocaoğul Konferans Salonunda din görevlilerine yönelik “Bağımlı Olma, Özgür Ol” isimli bir panel düzenlendi.
Panelde Aydın İl Sağlık Müdürlüğü olarak “Uyuşturucu Maddelerin İnsan Sağlığı Üzerine Etkileri” konulu bir sunum yapıldı ve katılımcılara ALO 191 Uyuşturucu ile Mücadele Danışma ve Destek Hattı tanıtıldı.
Bu eğitimlerin yansıra 26 Haziran Dünya Uyuşturucu ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü” etkinlikleri kapsamında, Merkez Kipa AVM de stant çalışması yapıldı. Uyuşturucu ile Mücadelenin önemini vurgulamak, toplumsal bilinç ve farkındalığı sağlamak amacı ile vatandaşlarımıza ALO 191 Uyuşturucu ile Mücadele Danışma ve Destek Hattı tanıtılmış olup, uyuşturucu kullanımının zararları hakkında bilgilendirmeler yapılmış ve broşürler dağıtıldı.
 
Ayrıntılı bilgiyi aşağıda yer alan bağlantılardan ulaşabilirsiniz.
 
https://aydinism.saglik.gov.tr/TR,141218/26-haziran-uluslararasi-uyusturucu-kullanimi-ve-kacakciligi-ile-mucadele-gunu-etkinlikleri.html
 
https://aydinism.saglik.gov.tr/TR,141217/26-haziran-dunya-uyusturucu-ve-kacakciligi-ile-mucadele-gunu.html