Aydın İli Ab Projeleri Sergisi Gerçekleştirildi
 
İlimizde yürütülen AB projelerini tanıtmak, ulusal ve uluslararası projeler hakkında Aydın’da farkındalık oluşturmak, yeni sinerjiler yaratarak ilimizde kullanabilecek ulusal ve uluslararası fonlara dikkat çekmek amacıyla, Aydın Valiliği AB ve Dış İlişkiler Ofisinin Koordinatörlüğünde hazırlanan, “Aydın İli AB Projeleri Sergisi” 18 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirildi.
Atatürk Kent Meydanı’nda, saat 18:00’de gerçekleştirilen serginin açılışına; Sayın Valimiz Yavuz Selim KÖŞGER, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Heyet başkanı Büyükelçi Dr. Christian BERGER, Eşi Marilena GEORGIADOU-BERGER, AB Delegasyonu, Eğitim ve Öğretim Ekonomik ve Sosyal Gelişim Bölümü, Sektör Yöneticisi Prof. Dr. Mustafa BALCI, AB Türkiye Delegasyonu İç Politika Siyasi İşler ve ODGP Bölümü Danışmanı Selda PAYDAK AB Türkiye Delegasyonu Basın Sorumlusu Miray ULUÇ, Aydın Valiliği İl AB Daimi Temas Noktası Vali Yardımcısı Sayın Mustafa Hulusi ARAT, Kaymakamlar, Belediye Başkanları, kamu kurum/kuruluşları ve STK temsilcileri, yerel ve ulusal basın temsilcileri katılmıştır. Sergi açılışında Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Heyet başkanı Büyükelçi Dr. Christian BERGER, sergide bulunmaktan duyduğu mutluluğu anlatan bir konuşma yapmıştır. Sayın Valimiz Yavuz Selim KÖŞGER ise yaptığı konuşmada Aydın’da yürütülen AB projelerinin tanıtılması için gerçekleştirilen proje sergisinin önemine değinmiştir. Konuşmaların ardından Aydın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri halk oyunları gösterisi yapmıştır.
Aydın İli AB Projeleri Sergisinde 20 okul, 12 Sivil Toplum Kuruluşu, 4 Belediye, 7 Kamu kurumu olmak üzere toplam 43 kurumun 78 projesi sergilenmiştir. Aydın halkının yoğun katılım gösterdiği sergi, 21:30’a kadar sürmüştür.