Bağımlılıkla Mücadelede Kurumsal Çözümler
 
       Erasmus + KA1 Personel Hareketliliği projeleri kapsamında, Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenmeye hak kazanan ‘Bağımlılıkla Mücadelede Kurumsal Çözümler’ adlı projemizin amacı:
 
  • Proje Aydın genelinde uyuşturucuyla mücadele etmek için yetişkinlere eğitim veren personelin yetkinliklerini arttırmaya odaklanılmıştır.
  •  Uyuşturucuyla mücadele alanında yetişkin eğitimi veren ve proje kapsamında bir komisyon aracılığıyla seçilen 24 personel ,Avusturya’da Verein Dialog ve İspanya’da Magenta eğitim kurumlarından 7 günlük bir eğitim alacaklardır. sonuç olarak  bu alanda öğretim becerilerini gelişmesi ve Avrupa’da uygulanan metot, teknik, materyallerle birlikte Avrupa yaklaşımına hâkim olmaları sağlanacaktır.
  • Avrupa’daki eğitim kurumlarından aldıkları eğitimlerle, yeterliliklerini artıran kurum personelleri, ilimizin uyuşturucuyla mücadele sürecinde aktif bir şekilde yer alacaklardır. Her bir konsorsiyum üyemizin katılımcıları, katıldıkları eğitim faaliyetleri sonucunda edindikleri yeterlilikleri, ilk önce kendi kurumundaki meslektaşlarıyla paylaşacaklardır. Daha sonra her kurum kendi hedef kitlesinden 500’ er kişiye bağımlılıkla mücadele eğitimleri düzenleyeceklerdir.
 
Proje Ortakları
 
  1. Aydın Valiliği-Türkiye 
  2. Aydin Aile ve Sosyal Politikalar İl Mudürlügü
  3. Aydın İl Sağlık Müdürlüğü
  4. Aydın İl Emniyet Müdürlüğü
  5. Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü
  6. Aydın İl Jandarma Komutanlığı
  7. Verein Dialog (Avusturya)