Bağımlılıkla Mücadelede Kurumsal Çözümler
 
Erasmus + KA1 Personel Hareketliliği projeleri kapsamında, Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenmeye hak kazanan ‘Bağımlılıkla Mücadelede Kurumsal Çözümler’ adlı projemizin Avusturya hareketliliği 13-17 Mayıs 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir.
 
 
·        Uyuşturucuyla mücadele alanında Aydın’da yetişkin eğitimi veren ve proje kapsamında bir komisyon aracılığıyla seçilen 14 personel, Avusturya’da Verein Dialog eğitim kurumunda 5 günlük bir eğitim almıştır. Alınan eğitimde, bu alanda çalışan personelin öğretim becerilerini gelişmesi ve Avrupa’da uygulanan metot, teknik, materyallerle birlikte Avrupa yaklaşımına hâkim olmaları sağlanmıştır. 
 
·       Proje Aydın genelinde uyuşturucuyla mücadele etmek için yetişkinlere eğitim veren personelin yeterliliklerinin artırmaya odaklanmıştır.  Avrupa’daki eğitim kurumlarından aldıkları eğitimlerle yeterliliklerini artıran kurum personelleri, ilimizin uyuşturucuyla mücadele sürecinde aktif bir şekilde yer alacaklardır. Proje katılımcıları, katıldıkları eğitim faaliyetleri sonucunda edindikleri yeterlilikleri öncelikle kendi kurumundaki meslektaşlarıyla paylaşacaklardır. Daha sonra her kurum kendi hedef kitlesinden 500’ er kişiye bağımlılıkla mücadele eğitimleri düzenleyeceklerdir. 
 
Proje Ortakları
 
  1. Aydın Valiliği-Türkiye 
  2. Aydin Aile ve Sosyal Politikalar İl Mudürlügü
  3. Aydın İl Sağlık Müdürlüğü
  4. Aydın İl Emniyet Müdürlüğü
  5. Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü
  6. Aydın İl Jandarma Komutanlığı
  7. Verein Dialog (Avusturya)